Kovo pabaigoje Vilniuje vyko  tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija tema “Taikomoji elgesio analizė: psichologinė, edukacinė ir medicininė pagalba. Iššūkiai ir galimybės”. Konferencijos metu buvo nagrinėjama ABA (angl. Applied Behavior Analysis) terapijos nauda ir pagalba autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms. Džiugu, jog šis renginys sukvietė daugybę įvairių sričių specialistų, šeimų, o savo patirtimi dalijosi lektoriai atvykę iš įvairių pasaulio vietų pas mus, į Lietuvą. Tikimės, jog pagrindinis konferencijos tikslas  – informacijos sklaida apie ABA pasiekė tikslinę auditoriją ir tai bus pradžia naujiems etapams.

Ypatingai džiaugiamės lektorių – Michael Keenan (Šiaurės Airija), Neil Martin (Jungtinė Karalystė), Jane Howard (JAV), Paul Stephany (Lenkija), Monika Suchowierska-Stephany (Lenkija) ir mūsų ISADD kolektyvu iš Australijos Jura Tender bei Emina Cholich, kurių atsidavimas savo darbui ir atviras dalinimasis  savo žiniomis su visuomene leido suorganizuoti tokį puikų ir naudingą renginį.

Michael Keenan  Konferenija apie ABA 20160331_tomas_razmus_69Jane Howard ir Neil Martin Paul Stephany ir Monika Suchowierska