Liepos 29d. ISADD Lietuva dalyvavo LPF “Algojimas” organizuotoje stovykloje “Spalvota vasara sodybose”, skirtoje vaikams su autizmo spektro sutrikimu ir jų šeimoms.

Į stovyklą ISADD kolektyvą atstovauti vyko kliento vadybininkės Giedrė ir Jevgenja. Savo vizito metu merginos ne tik bendravo su sutiktomis šeimomis, bet ir skaitė pranešimą tema “A-B-C modelis ir jo praktinis naudojimas”.

Pranešimo metu buvo aptariamos autizmo ir ABA (Taikomosios elgesio analizės) sąvokos, buvo aiškinamas A-B-C modelio principas ir mokoma juo naudotis praktikoje. Tėvams taip pat buvo pasakojama apie atlygį ir kaip juo manipuliuojant galima keisti vaiko elgesį. Dar buvo mokoma, kaip tinkamai padėti vaikui, kad paskatintume jį toliau mokytis. Visos šios temos buvo analizuojamos su pavyzdžiais ir praktiniėmis užduotimis, padedančiomis geriau įsisavinti, suprasti ir sau pritaikyti gautą informaciją.

Po prezentacijos Giedrė ir Jevgenija pasiliko stovykloje, kad glėtų pakonsultuoti visas to panorėjusias šeimas. Su kiekviena šeima buvo aptariamos jų individualios situacijos ir bandomas atrasti tinkamas būdas tas situacijas pagerinti.

Pabendravusios su visomis šeimomis ISADD narės susėdo su asociacijos “Kitoks Vaikas” vadove Aušra Stauskiene padiskutuoti apie ateities projektus.
Už galimybę dalyvauti stovykloje ISADD Lietuva dėkoja asociacijai “Kitoks vaikas”.